ASTINA MIGROSTOP

Přípravek ASTINA MIGROSTOP vyplňuje mezeru na trhu doplňků stavy, využívaných k mírnění obtíží s migrénami. Obsahuje standardizovaný extrakt kopretiny řimbaby v kombinaci s vápníkem, hořčíkem a vitamínem B2 (riboflavin). Obsahové látky řimbaby evropské přímo ovlivňují mozkové cévy a tak působí na samou podstatu onemocnění. Nezanedbatelný je i jejich účinek na relaxaci při menstruaci.

Dále je doplněn hořčíkem a vitamínem B2, kterých mají lidé, trpící migrénou, často nižší hladinu, a které mohou ovlivnit frekvenci záchvatů. Lze ho krátkodobě kombinovat s ibuprofenem nebo paracetamolem. Může i výrazně snížit spotřebu tzv. painkillerů.

Užívá se při akutní atace 3 tobolky ke zmírnění migrény a dlouhodobé podávání 1 tobolka denně působí jako prevence migrény a snížení frekvence záchvatů. Dlouhodobé podávání není vhodné u osob, užívající silné léky na ředění krve (warfarin apod.). ASTINA MIGROSTOP je vhodný pro muže i ženy – u žen rovněž při menstruačních a premenstruačních migrénách, a dětí od 10 let věku.

VÝZNAM KURKUMINU

KURKUMIN je žluté rostlinné barvivo ze skupiny flavonoidů. Tato přírodní látka má velmi silné protinádorové působení. I z tohoto důvodu je jeho výzkum zaměřen především na onemocnění nádorová, dále nemoci oběhového systému, Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu. Jeho účinky jsou nejen léčebné, ale především preventivní.

Podporuje imunitní systém při likvidaci zánětů v těle. V prevenci a léčbě rakoviny se uplatní jako doplněk stravy pro své preventivní působení, při radioterapii, po chemoterapii i jako následná prevence po vyléčení.

Brání zánětům ve stěnách cév a tím předchází ateroskleróze, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Protizánětlivé působení se uplatní i při vleklých zánětech dýchacích cest a plic, je vhodný i pro astmatiky, brání rozvoji Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Podobně jako silymarin chrání jaterní buňky.

Působí proti komplikacím diabetu, při zánětech kůže, atopickém i dalších ekzémech, protizánětlivým účinkem rovněž odstraňuje bolest kloubů při artróze a artritidě, zvláště po námaze. Jeho použití je opravdu široké. Vzhledem k jeho vlastnostem (velmi špatná rozpustnost ve vodě a nízká vstřebatelnost) je důležité konečné množství, které se vstřebá. Lze to ovlivnit např. současným podáním s piperinem nebo přidáním alginátu – látky z mořských řas.  To by mělo být jedním z kritérií při výběru vhodného přípravku.