Nepříjemné pocity, pálení, svědění, neobvyklý výtok. To jsou potíže, se kterými se setkaly nejméně 2/3 žen. Některé jednou, některé opakovaně. Ano, řeč je o vaginální infekci. Nepříjemné onemocnění, které se tak snadno získá – prochladnutí, mokré plavky, těsné neprodyšné prádlo, návštěva společných koupališť a bazénů, antibiotická léčba, stres či narušená rovnováha poševního prostředí. A problém je na světě.

Rozeznat, jestli se jedná o bakteriální nebo mykotickou infekci, bývá velmi obtížné. A přitom volba správného přípravku je pro léčbu důležitá. Rovněž po zaléčení bývá sliznice velmi náchylná k opakované infekci díky narušenému přirozenému prostředí pochvy. Ideální je tedy zvolit takový přípravek, který je vhodný při obou typech infekcí a jako bonus pomáhá udržet rovnováhu vaginálního prostředí.

Lactobacily zabraňují usazování nežádoucích patogenů na stěnách pochvy. Kyselina mléčná snižuje pH vaginálního prostředí a tím i podporuje růst lactobacilů a snižuje růst patogenních mikroorganismů. Společným působením tedy tyto látky pomáhají obnovovat a udržovat přirozenou rovnováhu poševní mikroflóry.

Prevencí je správná péče o intimní partie, nošení vhodného prádla, vyvarování se mokrých plavek po koupání – je vhodné se co nejdříve převléknout.  Používání přípravků na šetrnou intimní hygienu (event. s přídavkem lactobacilů, sníženým pH, obsahem antimikrobiálních přísad) – např. Beliema Expert Intim gel, Lactacyd, Ginexid mycí pěna, mycí gel s obsahem TTO. Při pocitech svědění či pálení situaci často zachrání Beliema Expert intim krém. A pokud se už objeví problém, tak vaginální tablety Beliema Effect obsahují  lactobacily i kyselinu mléčnou a budou nám spolehlivým pomocníkem v boji s infekcí.

Při větších obtížích je pochopitelně nutné navštívit odborného lékaře a řešit problém s ním.